YETİMLERE SAHİP ÇIKIYORUZ

by admin
5 yıl ago
1141 Views

Yetim çalışmalarının temel amacı, yaşamını tek başına idare ettirmeye gücü yetmeyen yetimlere, kendi ayakları üzerinde duracak yeterliliğe ulaşıncaya kadar maddi ve manevi katkıda bulunmak, eğitimlerini sağlamak ve onları baba şefkati ile hayata hazırlamaktır.

İHH BELÇİKA Derneği, savaş ve doğal afetlerin yaşandığı yerlerde, yoksulluk bölgelerinde, yetim ve korumasız kalan çocukların, kendi topraklarında kültürlerinden kopmadan, öncelikle yakınları yanında yaşamalarını önemsemektedir. Kimsesi olmayan çocuklar için ise barınma imkânı ve ortamı sağlamaktadır. Bunun için, açılan yetimhanelerin aile ortamını aratmayacak şekilde düzenlenerek çocukların sevgi, huzur ve şefkat atmosferinde her türlü ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanmasına dikkat edilmektedir.

Yurt içi, yurt dışı yetim çalışmaları, başka ülkelere sığınmış muhacir yetimlerle kaza, hastalık, afet vb. farklı sebeplerden yetim kalıp akrabalarının yanında kalan ve muhtaç olan yetimlere maddi manevi destek sağlamaktadır.

 

“SIK SORULAN SORULAR”

 

Yetimler ile ilgili olarak hayırseverlerden gelen sorular genelde şöyledir;

 

Soru   : Hangi bölgelerde Yetim çalışması yapılıyor?

Cevap:  Ortadoğu, Afrika, Balkanlar ve Asya’da yetim çalışmaları yapılmaktadır.

Soru   : Çalıştığınız bölgelerde hangi ülkelerde yetim faaliyetiniz var?

Cevap: Ortadoğu’ da Filistin’ deki yetimler, Asya’ da Kırgızistan , Moğolistan Yetimler, Afrika’da birçok ülkedeki yetimler, Balkanlardaki yetimler ve ayrıca yurdiçi yetimler ile ilgili özel faaliyetlerimiz bulunmaktadır

Soru   : Bir yetim için ödediğimiz 30€ yetim için yeterli mi?

Cevap:  30€  bir yetimin asgari gideri. Tabii ki bölgesel şartlara göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca her aileden en az 3 yetim olduğu düşünülür ise yetimler için ödenen yardım aileyi rahatlatmaktadır.

Soru:   Nasıl Sponsor olabilirim?

Cevap : Genel Merkez ya da temsilciliklerimizi aramak sureti ile talebinizi iletebilirsiniz. Talebiniz üzerine yaptığınız ilk ödemeye müteakip sponsorluğunuz oluşturulur.

Soru   : Ne kadar süre ile sponsor olmalıyım?

Cevap: İsterseniz tek sefere mahsus yardım yapabilirsiniz. Ya da en az 1 yıl ve daha fazla süre ile sponsorluk yapabilirsiniz.

Soru   : Sponsorluğunu aldığım yetim ile ilgili ne gibi bilgilere ulaşabilirim?

Cevap: İlk ödemenize istinaden yetim bilgilerini içeren Yetim karnesi ve ödeme planı dökümleri bize bildirdiğiniz adresinize kargo ile gönderilir.

Soru   : Sponsorluğunu üstlendiğim yetim ile görüşebilir miyim?

Cevap: Yurt içindeki ve Yurt dışındaki yetimlerin rencide olmaması, suistimalin engellenmesi adına, yetimler ile doğrudan görüştürülmesi ya da adreslerinin verilmesi derneğimizce uygun görülmemektedir.

Etiketler: ,