Aden’de Gıda Dağıtımı

by admin
3 sene ago
446 Views

Yemen’de çatışma bölgelerinden kaçarak gelen ve Aden bölgesine yerleştirilen ailelere Ramazan Yardım Projesi kapsamında gıda paketleri dağıtıldı. El Gafiki kız orta okulunda gerçekleştirilen dağıtımda görevliler aracılığıyla aileler Belçikalı yardımseverlere teşekkürlerini iletiler.

“Ramazan ayında bu insanların adına dost ülkelere teşekkür ederiz. Sundukları gıda paketi zor bir zamanda ve oruç ayı olan Ramazan ayında geldi. Ayrıca insanlar maaşlarını alamıyor ve Yemen’de hayat çok zor. Gıda paketleri çok uygun bir zamanda geldi. Pirinç, un, yağ, hurma ve şekerden oluşuyor ve bunun için kendilerine çok teşekkür ediyoruz.”

“Bugün ihtiyaç sahibi ailelere faydalı olacak gıda paketini dağıtılmasını başlatıyoruz. Sadaka verenlere Allah bereket versin. Corona virüsünün yayılması nedeniyle, faydalanan kişileri korumak için bu kayıt sırasında burada olmadıkları için üzgünüz. Önünüzdeki bu paketler ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak ve herkesi çok hızlı yayılan pandemiden korumak için evlerine teslim edilecektir. Böylece, bu projeyi faydalananlar olmadan belgeledik. Bugün 7 Nisan 2021 Çarşamba / 25 Şaban 1442 Hicri ve bu cömert destek için İHH-Belçika’ya teşekkür ediyoruz. Bu işe katkısı olan herkesten Allah razı olsun.”