Pakistanda su kuyu açılışları

by admin
5 sene ago
1989 Views

2019 mart ayında İHH Belgium olarak Pakistanın Muzaffarg, Alipur, Punjab bölgelerinde su kuyu açılışlarını gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Bu ülkede 2013 yılından bu yana 186 su kuyusu açıldığını bildirmek isteriz.

20.000 aileye yakın insan temiz sulardan istifade etmektedir. Bu projelerle yoksul aileler, yetimler ve yaşlılar hastalıklardan korunmaktadır. Su kuyuları inşa edilmeden önce, insanlar sağlıksız su içmek zorundaydılar veya temiz su bulmak için çok zor şartlar altında uzun yollar kat etmek gerekiyordu.

Sizlerin desteği ile yeni doğmuş bebekler temiz ve sağlıklı sudan beslenerek ölme vakaları azaldı, bir çok yaşlı bay ve bayan hastalanmıyor. Yapmış olduğunuz yardım, bir okyanusda küçük bir damla hissi oluşturabilir ama unutmayın ki, yaptığınız yardımlar can kurtarıyor, hayat veriyor, güven ortamı oluşturuyor.

 

Genel Başkanımız su kuyularının önemini beyan ederek şu cümleleri kulllanmıştır: ‘Her su kuyu açılışında insanların o yüzündeki sevinç ve tebessüm bizleri mutlu etmektedir ve çalışmalarımızda bizleri daha azimli olmamızı sağlamaktadır. Siz, yardım severlerimizin yapmış olduğu bağışlar ile bizler gönüllerle köprü inşa etmeye devam ediyoruz. Yetimler ve aileler, her birisi, bu su kuyularının oluşmasına vesile olanlara selamlarını ve dualarını sizelere iletmemi istediler. Allah yapmış olduğunuz bu hayırlarınızı kabul eylesin.”

IHH BELGIUM : Pakistan 2019 - Su kuyusu açılışı