KURBAN 2019 SOMALİ

by admin
4 yıl ago
1245 Views

Somali, dünyanın en fakir on ülkesinden biri. İstatistiklere göre, Somali nüfusunun% 60’ı, günde iki dolardan az bir miktarla yoksulluk sınırının altında yaşıyor.

Yirmi yıldır bu ülke tamamen dağınık durumda. Yaygın güvensizlik, topluluklar arası gerilimler var. Şiddetlik oranı anormal şekilde yüksek bir hale geldi. Kuzeyde, güneyde olduğu gibi, halk yoksulluk ve şiddet altında yaşıyor. Uzak güneyden insanlar Kenya’ya sığınıyor, çok azı Avrupa’ya geliyor. Kuzede olanlar ülkelerini Aden Körfeziden ve sonra Yemen’den tarafından kaçıyorlar.

Kalan sivil halk, zor durumda kalıyor. Açlık, temiz suya ulaşımda sıkıntı, iç gerginlikler ve savaşlar güvensizliği körüklüyor.

Ramazan’da ve Kurban’da çeşitli yardımlarda bulunuyoruz ve bir umut ışığı olmaya çalışıyoruz. Başkent Mogadişu’ya her gidişimizde, havalimanında korunmamızı sağlamak için özel korumaları bizleri eşlik etmek zorundadır. Genel güvensizliklere rağmen, yardımlarımızı bağışlarınız yoluyla gerçekleştiriyoruz.

Kurban döneminde bu yıl 294 ineği kurban ettik. Onları küçük gıda paketi halinde 1764 aileye dağıttık. Tam 10.500’den fazla kişi et yiyebildi!