KURBAN 2019 NİJER

by admin
4 yıl ago
924 Views

“Nijer, Sahel’in kalbinde yer alan geniş bir Sahra altı ülkesidir. Nüfusu 22.4 milyon kişi olarak tahmin edilmektedir (2018). Nijerya ekonomisi çeşitlendirilmemiştir ve genel olarak gayrisafi yurtiçi hasıla (GSYİH) ‘nın% 40’ını oluşturan tarıma bağlıdır.

Güvenlik durumu son yıllarda özellikle Nijerya, Burkina Faso ve Mali sınır bölgelerinde, silahlı grupların üs oluşturduğu ve güvenlik güçlerine ve sivillere yönelik tekrarlanan saldırıları sürdürdüğü bölgelerde bozulmuştur. Hükümet bugüne kadar Diffa, Tahoua ve Tillabéri bölgelerinde olağanüstü hal ilan etti.

Son on yılda, Nijer yoksulluğu azaltmada önemli ilerleme kaydetmiştir. Bununla birlikte, aşırı yoksulluk düzeyi hala çok yüksektir ve 2019’da% 41,5’lik bir oran 9 milyondan fazla insanı etkilemektedir.

Son yıllarda, Nijer çatışmalardan kaçan insanlar için ev sahibi bir ülke oldu. Halen, başta Diffa ve Tillaberi olmak üzere son zamanlarda ülkeyi daha da zayıflatan Maradi’de olmak üzere 246.000 mülteciye ve 186.000 yerinden edilmiş kişiye ev sahipliği yapıyor. ”

(kaynak: https://www.worldbank.org/en/country/niger/overview)

Bizim kuruluş yoksullukla mücadele etmek için okullar, yetimhaneler ve su kuyuları inşa ediyor.

Kurban bayramında ve Ramazan ayında ulaşılması zor köylerde yılda iki kez gıda paketi yardımında bulunyoruz.

Bu sene Kurbanda1085 ineği kurban ettik. Bu yardımdan binlerce kişi yararlandı.

Bu sadece bağışlarınızın ve yardımlarınızdan dolayı mümkün oldu.