Kardeşliği Güçlendirmek

by admin
2 yıl ago
1498 Views

 

Kardeşlerimize destek vermek bir tık kadar yakın. Linke tıklayarak bot, mont, kömür veya diğer seçenekleri tercih edip online yardım yapabilirsiniz..
Kardeşliği güçlendirmek, kardeşliğimizi pekiştirmek ve yetime bir adım daha yakın olmak için tıklayın..
Her yerde ve her alanda iyilik;
İyiliğe ulaşmanın, iyileşmenin başka yolu yok!
İyi ki iyiler var!
İyi ki dünyayı iyiliğin iyileştireceğine iman eden iyilik neferleri var!
İyi ki bir tebessümün bir “hayır” ettiğine inanan IHH BELCIKA var!
İyi ki IHH hayırseverleri var!
Hepsine selam olsun!

Birbirlerinin velisi olan müminler zor zamanlarda bu velayet görevlerini yeniden hatırlamak ve hatırlatmak zorundadırlar.
İslam coğrafyalarındaki mazlum öksüz ve yetimlerin yeniden hayata tutunmaları ve geleceğe dönük umutlarının yeniden yeşermesi, yaşadıkları topluma önder birer şahsiyet olma yolunda onlara destek amaçlı bir projedir.

“Ben 9 yaşındayım. İnsanlar yardımlaşınca daha da sevgili ve saygılı oluyorlar ve çok seviniyorlar. Yardımlar tıpkı çiçekler gibidir, ne kadar taze ise insanları o kadar mutlu eder. Ve ben büyüdüğümde doktor olmak istiyorum. İnşallah ben de insanlara, çocuklara, yetimlere yardımda bulunacağım…..”
proje kapsamında desteklenen yetimlerden sadece bir tanesi. Yapılan eğitim desteğinin o küçücük yürekte oluşturduğu duygularını aktarmış.
Annesi babası olmayan, yetimlerin eğitimden yoksun kalmamaları amacıyla başlatılan, “Yetim Eğitim Projesi” Türkiye başta olmak üzere; Asya, Afrika ve Ortadoğu’da kesintisiz devam ediyor.

ULISLARARASI INSANI YARDIM TESKILATI TARAFINDAN 1995 yılında başlatılan proje başladığı tarihten itibaren Türkiye ve dünyada binlerce yetime destek olmaktadır.
Projenin amacı; ülkelerinde imkansızlıklar nedeniyle eğitimine devam edemeyen veya eğitim gören yetim ve öksüz çocukların yaşadıkları maddi imkânsızlıklara destek olmak ve okul ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmaktır.
Proje bazında; Türkiye, Bangladeş, Etiyopya, Filistin-Gazze, Somalı, Nijer, Sri Lanka, Arnavutluk, Pakistan, Açe ve Togo’da aktif olarak çalışmalar yürütülmektedir.
Dağıtımlar üçer aylık periyotlarla Türkiye’de yaşayan yetimlerin banka hesaplarına, yurtdışında yaşayan yetimlere imza karşılığında elden teslim edilmek sureti ile ulaştırılmaktadır.
Yetim Eğitim Projesi ile şartlar ne kadar zor olursa olsun binlerce kilometre uzakta kendilerini düşünen, önemseyen maddi manevi dua eden kardeşlerinin olduğunu bilmek, yetimler için ayrı bir önem taşımaktadır. Onların geleceğe dönük umutları, hayır sahiplerinin yardım ve desteği ile büyüyüp yeşermeye devam ediyor. Bu proje ile okumanın, kendi ayakları üzerinde durmanın, bugüne ve geleceğe ışık olmanın ve en önemlisi yarınlara umut ile bakabilmenin hayalini yetim çocuklarımızla birlikte kurarak, onların bu sevinç ve mutluluğunu paylaşmak huzur veriyor insana…
Proje başlangıç tarihinden itibaren yetimlerimizden aldığımız yüzlerce teşekkür mektubu, ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu bir kez daha bizlere gösterdi. Kocaman yüreklerinde taşıdıkları sevgi ve umut, karanlıkları aydınlatan bir mum oldu. Desteklediğimiz her yetim çocuğun başta kendisine ve ailesine sonra ülkesine ve tüm dünyaya iyilik ve güzellik getirmesi duasıyla.
Yetimlerin elinden tutup eğitimlerine destek olmak ister misiniz?
Bir yetimin eğitim desteği için: €30