BELÇİKA İHH ACİL KIŞ YARDIM ÇAĞRISI

by admin
5 yıl ago
1925 Views

 

YEMENLİ KARDEŞLERİMİZE CADIR GIDA VERİYORUZ

GAZZE’Yİ AYDINLATIYORUZ

MOĞOLİSTANI ISITIYORUZ

SURİYELİ MÜLTECİLERİNİ DOYURUYORUZ

HER DÖRDÜNE’DE GIDA VE YAKIT DAĞITMAKTAYIZ

 

İçinde bulunduğumuz kış ayları ile birlikte zor günler geçiren Suriyeli, Gazze’li, Moğolistanlı mağdur kardeşlerimize temel ihtiyaçlarının karşılanması için yardım faaliyetlerimiz devam ediyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belçika İHH Başkanı Ali Koç “Yaklaşık dört yıldır devam eden savaşta gözü dönmüş ülke rejimi masumların kanını akıtmaya devam etmekte.  Başta kadın ve çocuklar olmak üzere binlerce Suriyeli ve Gazze’li doğup büyüdükleri topraklardan uzakta hayatta kalma mücadelesi vermekte.

Mazlumların vatanım dedikleri topraklardan eden bu zulmün bir an önce bitmesi için dua etmekteyiz. Dualarımızla birlikte hem ülkemiz sınırları içerisinde mülteci konumunda olan hemde sınırlarımızın ötesinde perişan bir halde açlık ve dondurucu soğukla mücadele eden Suriyeli kardeşlerimiz için un, gıda, battaniye. Umudumuz bu yaşanan zulmün bir an önce sona ermesi” dedi.

Belçika İHH derneğinin süreç içerisinde bağışçılardan gelen destekle mazlumların yanında olduğunu belirten Ali Koç bundan sonrada acil ihtiyaçlar doğrultusunda yardımların bölgeye ulaştırılacağını belirtti.

www.ihhbelgium.org

Etiketler: , ,