Afganistan’da Gıda Dağıtımı

by admin
2 yıl ago
436 Views

Afganistan’da Kış Yardımları Devam Ediyor

Belçika IHH olarak Afganistan’ın kuzeyindeki Faryab bölgesinde gıda dağıtımı gerçekleştirdik. Yoksulluğun üst seviyelerde olduğu Afganistan, yıllardır dışarıdan gelen yardıma ihtiyaç duyuyor. Ülkenin yarısından fazlasının gıda sıkıntısı yaşadığı biliniyor. Kışla birlikte Afganistan’da hayat daha da zorlaştı.

Belçika IHH adına bölgede görev yapan gıda dağıtım sorumlusu duygularını şöyle dile getirdi: ”Afganistan’ın kuzeyindeki Faryab bölgesindeyiz. Burada ihtiyaç sahibi mağdur aileler ve yatılı okullardaki öğrencilere gıda yardımı gerçekleştiriyoruz. Bu kişiler kuzey bölgesindeki 4 ilçeden gerçek manada ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilerek bir araya getirildi. Yatılı okullarda da yoksul ve öksüz çocuklar eğitim görüyor. Afganistan zor günler geçiriyor. Açlık ve yoksulluk insanların en büyük sorunu. Böyle bir dönemde bizi yalnız bırakmayan Belçika IHH bağışçı ve yöneticilerine canı gönülden teşekkür ederiz.”

Belçika IHH olarak dünyanın çeşitli yerlerinde zor koşullarda mücadele eden muhtaç insanlara ve bölgelere ulaşmaya devam ediyoruz.

Yardım kampanyalarımıza destek olan tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz.