Acil Yardım Projelerimiz

by admin
5 sene ago
10739 Views

Dünyamızda sürekli olarak doğal afetler meydana geliyor. Kuraklık, sel baskınları ve depremler en çok yaşanan doğal afetlerdir. Bu doğal afetler beraberinde açlık, yoksulluk ve hastalık gibi çeşitli mağduriyetler getiriyor.

Ayrıca insanoğlunun bitmek ve tükenmek bilmeyen dünyalık hırsının tezahürü olarak meydana gelen savaşlar neticesinde de milyonlarca masum insan açlık ve yoksulluğun pençesine düçar oluyor. Daha kötüsü bu savaşlardan dolayı bir çok insan vatanını terkederek, çok zor şartlar altında başka bölgelerde mülteci olarak yaşamak zorunda kalıyor.
Her zaman aç ve açıkta kalanın yardımına koşan, ihtiyaç sahiplerine ilk elden ve acil olarak yardım etmeyi gaye edinen Belçika IHH, doğal afetler ve savaşlar neticesinde mağdur olan insanlara da acil olarak düzenli yardımları ulaştırmaktadır.

Belçika IHH olarak, çeyrek asırdır, dünyanın bir çok bölgesinde, zor coğrafyalarda, zor şartlar altında yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı başardık. Mağdurların ihtiyaçlarını gidermek adına, bu uğurdaki mücadelemiz ilelebet devam edecektir.

Etiketler: