2022 Kurban

by admin
2 yıl ago
670 Views

İHH BELÇİKA Kurban Fiyatlarını Belirledi

Kurban bedeli 65€ 80€ 100€ 150€ 230€ ülkeye göre değişiyor.

Banka hesap numaramıza havale yapabilir veya ofisimize gelerek makbuz karşılığı kurbanlarınızı elden teslim edebilirsiniz. Meblağı havale etme durumunda, adına kurban kesilecek kişinin ad soyadı bilgileriyle birlikte kurbanın türünün Vacip, Adak veya Akika şeklinde belirtilmesi ve WhatsApp bilgilerinin açıklama bölümüne yazılması, kurban kesimi yapıldıktan sonra kişiye mesajla geri dönüş yapmamız acısından önem taşımaktadır.

İHH BELÇİKA, 31 yılın verdiği tecrübe ile bu kurbanda da mazlumların yanında olmaya devam edecek, kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “İyilikte ve Kardeşlikte Payınız Olsun” sloganıyla Türkiye dahil dünyanın 24 ülkesine yola çıkacak.

1993 yılında bir grup hayırseverin el ele vermesiyle ilk kurban projesini başlatan İHH BELÇİKA, aralıksız yürüttüğü kurban çalışmalarıyla onlarca ülkeyi ziyaret ederek milyonlarca insana yardım ulaştırıyor.

Vekâlet yoluyla kurbanlarını İHH BELÇİKA’ya bağışlamak isteyen hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasından dilediğinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilecek.

Kampanya kapsamında geçen yıl toplamda 4500 hisseyi 150 bine yakın muhtaca ulaştıran İHH BELÇİKA, bu yıl da kurban vesilesiyle yeryüzüne dağılarak bu rakamın üzerine çıkmayı hedefliyor.

İHH BELÇİKA gönüllüleri, hayırseverlerin kurbanlarını kesip muhtaçlara ulaştırmak için yollara düşecek. Kimisi saatlerce uçak yolculuğu yapacak, kimisi doğru dürüst yolu bile olmayan bölgelere zor şartlar altında ulaşacak. Gittikleri bölgelerde, her şeye rağmen kendilerine emanet edilen kurbanları ihtiyaç sahiplerine teslim edecek. Gönüllüler, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürmeyecek, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle destek olacak.

İHH BELCIKA, kurban hisselerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken toplumlar arasında bir kardeşlik köprüsü kurmak ve insanlara umut ışığı olmak için bölge insanlarını sevgiyle kucaklıyor. Bağışçılarının kurbanlarını dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara ulaştırarak Müslümanlar arasındaki kardeşlik, paylaşma ve dayanışma duygularını güçlendirmeyi hedefliyor.

Teşkilatın kurban organizasyonunda öncelik mülteci kamplarına; savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluğun yaşandığı bölgelere; yaşlı, kimsesiz ve dul ihtiyaç sahiplerine; yetimhane, okul ve hastanelere verilecek.

Vekaletinizi İHH BELÇİKA’ya verin, bağışlarınızla bayramı yaşatın.