Yemen’de 15 Yeni Ev

by admin
3 yıl ago
662 Views

Yemen’de 15 Yeni Ev İnşaatı Devam Ediyor

Yemen’de yerlerinden edilmiş ve yardıma muhtaç aileler için 15 evin inşaatına başlayan IHH Belçika, evlerin 3’ünü bitirmek üzere. Yemen’in Tehame bölgesinde yürütülen inşaatlarda çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Evler, 4 metrekarelik oda, 1,5 metrekarelik mutfak ve 1,5 metrekarelik banyodan oluşuyor. Ayrıca evler 2,5 metre X 4 metre açık alanı olan bir salona sahip. Bölge koşullarına uygun olarak ve kullanışlı bir düzende planlanan evler bölge sakinlerini mutlu etti.

Ortadoğu’nun en yoksul ülkelerinden Yemen’de Arap isyanları sırasında tohumları atılan ve büyüyen savaş 6 yıldır devam ediyor. 16 milyona yakın insanın açlıkla, 2 milyondan fazla insanın da kolera gibi hastalıklarla mücadele ettiği Yemen’deki savaş, etkileri uzun yıllar boyunca devam edecek büyük bir tahribata yol açtı. Birleşmiş Milletlere göre, dünyanın en ağır insanlık krizinin yaşandığı ülkede yüz binden fazla insanın hayatını kaybetti, halkın yüzde 80’i yardıma muhtaç. Kıtlık ve sağlık hizmetlerindeki yetersizlikler sebebiyle acilen önlem alınması gerekiyor.

Dünyanın birçok bölgesinde gerçekleştirdiği yardım projeleri ile yoksulların hayat şartlarını iyileştirmeye yönelik çalışmalar yapmakta olan IHH Belçika yardım faaliyetlerine devam ediyor. IHH Belçika’nın projelerine siz de destek olabilirsiniz.